MENÜ

Neden çatalcadan?

 

Bundan 30 yıl önce, büyükannemizin Düzce, Akçakoca’daki köy evimizde ilk kez pişirdiği ekşi mayalı ekmeğimizin lezzeti o dönem önce tüm köye sonra da zamanla ilçeye, şehre ve Batı Karadeniz Bölgesi’ne yayıldı.  Son yıllarda İstanbul bizi çağırır olduğunda bir şeyi fark ettik; bu devasa şehir doğayı ve onun sunduğu safi lezzetleri özlüyordu.

 

 

Ekşi mayalı ekmeğimiz ile başlayarak ne kadar doğal lezzet tecrübemiz varsa zaman içerisinde bu şehre sunmaya karar verdik.

 

Peki, biz bu büyük şehrin neresinde durursak kendimizi hem onun hem de köyde yaşadığımız doğallığın içinde bulurduk? Bir süre araştırınca (şehirliler buna ar-ge diyor) gördük ki dünyanın en yoğun nüfusa sahip kentlerinden birisi olan İstanbul’un birçok bölgesinde yüksek katlı binalar hüküm sürse de bazı ilçeler var ki oralarda; doğallık ve tazelik hala hâkim.

 

Çatalca; manda çiftlikleri, buğday ve ayçiçeği tarlaları gibi birçok tarım/hayvancılık alanıyla İstanbul’da insanın doğaya en yakın olduğu ilçelerin başında geliyor. Köy yaşamının devasa bir sürümü gibi…

 

Çatalca doğayı ve gelenekseli yaşatmaya devam ediyor ve biz bu nedenle sizinle buluşturduğumuz tüm lezzetlerimizi Çatalca’dan getiriyoruz.